logotype
OUR FRIENDS
Apie alų
„Švyturio“ stautas brandinamas ąžuolinėse škotiško viskio statinėse

Uostamiesčio aludariai imasi naujo iššūkio lietuviško alaus istorijoje: ąžuolinėse škotiško viskio „Bunnahabhain“ statinėse pradėtas brandinti stautas – labai tamsus, beveik juodos spalvos, salstelėjęs alus.

Rugpjūčio 29-ąją jau išfermentuotas ir praktiškai jau išlaikytas „Švyturio“ išvirtas stauto stiliaus alus supilstytas į 20 ąžuolo statinių, kuriose dar neseniai net 18 metų brendo viskis,  skirtas „Bunnahabhain 18 YO“ gamybai.

„Mintį brandinti alų viskio statinėse turėjau jau prieš keletą metų, tiesiog nebuvo tinkamas laikas. Dabar jau metas. Lietuvoje tai – naujiena, bet pasaulyje daroma, – komentuoja „Švyturio“ vyriausioji aludarė Džuljeta Armonienė. – Man, kaip aludarei, tai – didelis iššūkis, nes antrą kartą to paties nepakartosi. Drauge tai – ir sudėtinga, ir įdomu, ir brangu, juk antrą kartą į tas pačias statines alaus nebepilsi.“

 
„Vilkmergės alus“ tęsia tradicijas – vėl supirkinės apynius iš vietinių ūkininkų

„Vilkmergės alus“ tęsia tradicijas – kaip ir pernai, šiemet mažoji alaus darykla supirkinės šalies ūkininkų užaugintus šviežius apynius. Iš jų bus išvirtas ypatingas elio tipo „Jauno derliaus alus“. Naujas apynių derlius bus supirkinėjamas rugpjūtį-rugsėjį, o riboto leidimo „Jauno derliaus alaus“ mėgėjai galės paragauti jau spalio pabaigoje.

 
Lietuvos alus išgyvena rekordinį nuosmukį

Praėjusiais metais alaus rinka mažėjo 6,4 proc. Pasak bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinio direktoriaus Rolando Viršilo, parduoto alaus kiekiai – mažiausi per visą dešimtmetį. 2012 metais alaus buteliuose Lietuvoje buvo parduota 274 mln. litrų, pilstomo alaus – 11,3 mln. litrų.

Pasak R. Viršilo, pagrindinės smukimo priežastys yra nepalankūs orai, neauganti gyventojų perkamoji galia bei demografinės priežastys (emigracija, žemas gimstamumas ir emigracija).

„Alaus pardavimai labai priklauso nuo vasaros, geru oru galima parduoti dukart daugiau. Taip pat, nors atlyginimai ir augo, bet infliacija suvalgė tą augimą, taigi sumažėjo gyventojų perkamoji galia“, - kalbėjo „Švyturys-Utenos“ alus vadovas.

Dominuoja PET pakuotės

Praėjusiais metais stiklinėje taroje parduota 24,5 proc. viso alaus, skardinėse – 24,8 proc., o didžiausia dalis (50,7 proc.) vadinamuosiuose PET buteliuose. Pasak bendrovės „Švyturys-Utenos“ alus rinkodaros direktorės Aušros Vasiljevienės, neigiamos PET butelių populiarumo tendencijos išlieka.

 
Vyriškiausias alus su buliaus sėklidėmis

Alaus darykla iš Denverio (JAV) Wynkoop Brewing Company balandžio pirmąją pasidalino reklaminiu video, kuriame pristatė alaus su buliaus sėklidėmis gamybą ir degustaciją. Tuo metu klipas buvo tik pokštas. Tačiau šis pokštas atkreipė originalių alaus rūšių mėgėjų dėmesį, ir autoriams ėmė plaukti realūs tokio alaus užsakymai.

Toks buvo balandžio pirmosios video:

 
Alaus darykla prekiauja alumi šunims

Oregone, Bendo mieste esanti alaus darykla „Boneyard Brewery“ „Dawg Grog“ ėmė prekiauti alumi, skirtu keturkojams alaus mėgėjams.

Šį „sveiką ir maistingą skanėstą geriausiam keturkojui draugui“ galima patiekti vieną arba užpilti ant maisto.

Gėrimas gaminamas iš daržovių ir prieskonių – imbiero, cinamono, medaus.

Gaminti alaus gėrimą šunims sumanė daryklos degustatorius Danielis Keetonas. Jis tikina, kad paties augintinis šį alų tiesiog dievina, rašo orange.co.uk.

„Du neatskiriami Bendo miesto gyvenimo būdo atributai – alus ir šunys. Taigi sukurti kažką, taip puikiai juos abu susiejantį, buvo puiki idėja. Beje, dažniausiai žmonės į alaus skardinės etiketę žiūri keletą kartų ir pasiteirauja, ar jis tikrai skirtas šunims“, – kalbėjo miesto turistų centro atstovas.

Šaltinis: delfi.lt

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 16